Recenze a test laserové pistole Territory Laser Game

Mám rád nový typ zábavy Laser Games a občas se proběhnu v nějaké aréně, kde ve tmě střílím do všeho, co se pohne. Rozhodl jsem se tedy, že otestuji tuhle hračku, která do našeho eshopu Halířek.cz právě dorazila.

Sada, kterou nabízíme v našem internetovém obchodě, obsahuje pouze dvě pistole, baterie a hezký kartonový obal v češtině (děkuji za to). V sadě však není žádná maska nebo štít, což většinou slouží jako tzv. přijímač zásahů. Takže jak má protihráč vědět, že Vás právě „skolil“? U této pistole je tento přijímač integrovaný přímo uvnitř, takže současně střílíte infračervené paprsky a zároveň je přijímáte (jako ovladač TV). Tato technologie se používá u všech takových pistolí a je zcela bezpečná. Nehrozí tedy úraz očí apod. Mě ale zajímalo jak přesná ta hračka je, což je asi to nejdůležitější a pak také zpracování výrobku. Nechcete koupit hračku, která hned omrzí nebo se rozpadne.

Takže po „unboxingu“ (rozbalení dárku s neustálým WAU na rtech) jsem do každé pistole vložil baterie, které jsou součástí (opět chválím výrobce). Budete potřebovat křížový šroubovák (není součástí sady), na vrchu pistole odšroubujete dva šroubky a baterie zasunete. V mém případě u jedné pistole baterie už byly, takže jsem je vložil pouze do jedné. Naleznete je v malé krabičce uvnitř hlavního kartonového balení (4ks) vedle pistolí v rohu. Takže pozor, ať o baterie nepřijdete ukvapeným zahozením obalu. Jak vkládat baterie je na obrázku a polarita je znázorněna i uvnitř sekce pro baterie. Pistole se zapíná páčkou ON/OFF a je třeba páčku opravdu docvaknout do zvolené polohy. Funkce všech tlačítek jsou názorně vysvětleny na druhé straně obalu a v češtině, takže i malé dítě naštěstí pochopí jak s touto zbraní zacházet.

Přepínáním tlačítka Team si zvolíte za koho chcete bojovat. Příslušnost k danému týmu poznáte podle změny barvy kulatého světla na straně pistole. Pokud tedy hrajete pouze dva, zvolte si třeba modrou barvu a protihráč červenou, jinak se nikdy nezastřelíte. Přepínáním tlačítka Fire si vyberete typ zbraně, možnosti jsou - Pistole, Brokovnice, Samopal nebo Raketomet (můj oblíbený). Každý typ zbraně má jiné vlastnosti, takže pokud si vyberete brokovnici a zasáhnete nepřítele, uberete mu dva životy. Rozdíl je i v počtu nábojů a když dojdou, musíte stisknout spodní spínač v pažbě a zase pálíte.

U této pistole se mi líbí realistické zvuky, například u prázdného zásobníku je slyšet cvakání, takže hned víte, proč nestřílíte. Na boku pistole jsou tři barevné indikátory životů, které svítí, blikají nebo postupně zhasínají tak, jak jste zasaženi. Při testu pistole jsme zjistili, že pokud se nepřítel trefí, tak někdy zhasne jedna čárka a někdy se jen rozbliká a po dalším úspěšném zásahu zhasne (ztráta života). Znamená to tedy, že pokud chcete vzít nepříteli jeden celý život, musíte se trefit vícekrát po sobě, ale to je také ovlivněno volbou typu zbraně.

Například výrobce uvádí, že pokud používáte raketomet, tak při zásahu ubere rovnou tři životy, což znamená okamžité KO protihráče (máte pouze 3 životy). Já jsem se do kolegy trefil raketometem a okamžitě jsem ho vyřadil, ale při jiném zásahu jsem mu ubral „jen“ dvaapůl života, takže jsem rychle přepnul na pistoli a dorazil ho.

Zde se dostávám k přesnosti pistole a jak nepřítele zasáhnout. U této hračky jsem nečekal nic extra, takže jsem byl překvapen jak zbraně navzájem reagují. Pokud chcete protihráče zasáhnout, musíte opravdu mířit na něj a to přesně tam, kde pistoli drží. Takže, pokud se nepřítel schovává za skříní a vykukuje mu noha, tak nemá smysl do jeho končetiny pálit. Miřte přesně na pistoli protihráče a jedině tak ho zneškodníte. Při našem testu přesnosti „střel“ držel můj oponent pistoli v obou rukách, mířil na mne ze vzdálenosti cca 5 metrů, já jsem zkušebně střílel těsně vedle něj a nic. Teprve zásah na tělo do míst, kde držel pistoli, mu ubral život.

Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o hračku pro děti, musím tento výrobek opravdu pochválit pro jeho funkčnost a zpracování. Myslím si, že děti zabaví a pokud tuto hračku dítka odloží do šuplíku, tak se k ní budou zase rádi vracet.

-recenzi napsal Jan K. (pracuje v týmu Halířek)

Tuto hračku můžete zakoupit v našem eshopu zde

 

lg0.jpg