Balíme ekologicky

Záleží nám nejen na spokojenosti zákazníků, ale také na životním prostředí. Všechny zásilky tak balíme do recyklovaných krabic, které již byly jednou použity. Dostávají se tedy znovu do oběhu a jsou maximálně využité.

Přestože měsíčně použijeme tisíce a tisíce krabic, snažíme se, aby byl provoz našeho e-shopu co nejvíce šetrný k přírodě. Můžeme si nechat vyrobit krabice a lepící pásky potištěné naším logem, což by z reklamního a marketingového hlediska dávalo smysl. Jenomže dávalo by to smysl i z hlediska přírody? A navíc, je to opravdu nezbytná marketingová nutnost nebo jen zbytečné náklady e-shopu?

 

balime ekologicky

 

Za vším je vždycky nějaký příběh

Pravdou je, že i my jsme v minulosti používali nový obalový materiál a na každém balíčku mohl zákazník najít samolepku s naším logem pro lepší zapamatovatelnost. Ale již tenkrát jsme moc nevěřili, že to pomůže k tomu, aby naše firma rychle rostla. Kopírovali jsme pouze to, co dodnes stále dělají některé velké e-shopy a přitom to vůbec nemají zapotřebí. Je pravda, že mnoho zákazníků je nadšeno z toho, když je jejich balíček olepený snad tisíckrát páskou, na které je zelený mimozemšťan nebo kukačka. Je to druh marketingu, který částečně funguje, ale pokud se e-shop snaží být tímto způsobem vidět, tak tím také kácí dlouhou řadu stromů někde v pralese. 

A pak k nám jednou opět přijel dopravce s obalovým materiálem a při vykládce se převrátila paleta s novými krabicemi. Řidič dodávky jen prohlásil, že ,,stejně to ty lidi potom vyhoděj do popelnice'' a asi v ten okamžik jsme si uvědomili, že bude lepší najít řešení, které by mělo být mnohem ekologičtější.

Začali jsme tedy hledat alternativu v již použitých krabicích, ale také jsme stále kladli důraz na to, aby zákazník od nás obdržel ''hezký a čistý'' balíček nejlépe bez zbytečných popisků. Určitě by nebylo úplně vhodné poslat zákazníkovi plyšáka v krabici od pracího prášku. Po značném pátrání jsme konečně nalezli firmu, s kterou jsme navázali spolupráci a začali jejich krabice odebírat. Jedná se o jednu z největších firem v ČR, která vyrábí specifické produkty potravinářského charakteru a krabice od nich jsou stále jako nové (použité jen jednou), bez potisku a bez zápachu.

Tím, že používáme podruhé tyto obalové materiály, ušetříme spoustu energie a zajistíme, že se kvůli naší činnosti nemusí vyrábět další obalové materiály. Byli bychom moc rádi, kdyby i naši zákazníci po obdržení svých balíčků (nejen z našeho e-shopu) použité krabice recyklovali.